top of page

Inspiracje biznesowe.


Źródła inspiracji pomysłów biznesowych to temat rzeka, od samego pomysłu na założenie własnej firmy po dynamiczny rozwój działalności.

Sama chęć tworzenia własnej marki może być efektem inspiracji opartej na sukcesie innej osoby, która podjęła to ryzyko. Najczęściej inspirują Nas ludzie znani, których produkty czy usługi osiągnęły globalny sukces w danej branży. Klasycznym przykładem jest historia twórcy Apple - Steve-a Jobs-a, na podstawie której powstał film oraz liczne strony z motywacyjnymi cytatami. Takie przykłady “ojców marki “można mnożyć i szukać w nich impulsu do własnego działania i pracy.Jednak to co może Nas najlepiej zmotywować jest bliżej niż myślimy.

Wcześniejsze doświadczenie w branży wymieniane jest powszechnie jako główne i wiodące źródło inspiracji. Wydaje się to całkiem naturalne i racjonalne. Ktoś, kto przez wiele lat funkcjonuje w danej dziedzinie, posiada pełny zakres umiejętności i doświadczenia, znając plusy i minusy danej branży jest w stanie dużo przewidzieć i tym samym może być zainspirowany do samodzielnego działania i podjęcia ryzyka własnej działalności.

Skuteczną motywacją jest także obserwacja działań biznesowych innych przedsiębiorców.

Podpatrywanie działań innej firmy, wyciąganie wniosków i chęć tworzenia podobnych rozwiązań w biznesie pomogła wielu firmom. Nauka na “obcych” błędach daje w jakimś stopniu mniejsze pole do porażki.

Inspiracji możemy także szukać na rynku, który zmienia się dynamicznie i zapewnia ciągłą potrzebę rozwoju. Obserwacja sytuacji, potrzeb klientów i znalezienie niszy na rynku to

wspaniały klucz do stworzenia swojego miejsca czy produktu.Mimo, że to bardzo ryzykowny ruch to jednak czasem warto go podjąć.


Własne zainteresowania i pasje to naturalna droga do rozpoczęcia działalności biznesowej.

Z punktu widzenia inicjatywy przedsiębiorczej jest to wiedza w pewnym sensie cenniejsza od uzyskanej w trakcie wcześniejszej pracy, bo łącząca także zaangażowanie emocjonalne. To szczególnie korzystny klimat do tworzenia wartościowych pomysłów biznesowych.

To co sprawia Nam przyjemność, daje lepsze poczucie spełnienia i jesteśmy w stanie robić tego więcej i lepiej, dlatego wiele osób “rzuca normalną pracę” i zaczyna robić to co kocha z dużym sukcesem biznesowym.

Obecnie na rynku istnieje wiele modeli sprawdzonych i przetestowanych przez lata działalności, tak jak towarów i usług. Być może taka gotowa koncepcja także może stać się inspiracją do otwarcia własnej firmy na bazie sprawdzonych rozwiązań.

Niesie to mniejsze ryzyko porażki na starcie i daje poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.

Wielu przedsiębiorców skorzystało z sieci franczyzowej jako motywacji do pracy na własny rachunek.Tak jak różni są ludzie, tak różne mogą być inspiracje dla otwarcia własnej ścieżki biznesowej. Korzystanie z doświadczenia innych jest dobrym punktem wyjścia, ale najważniejsze jest podążanie za swoimi pragnieniami i pomysłami, nawet jeśli wydają się na początku szalone.


“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.”

Walt Disney84 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Chłodna 5A, 83-110 Tczew

Polska

+48 58 350 19 59

biuro@biznespunkt.pl

Godziny otwarcia:

Zachęcamy do uprzedniego umówiania wizyt w naszym biurze. Zdarza się, że jesteśmy w terenie. Np. na poczcie :)

O Nas

Na bieżąco podejmujemy się nowych wyzwań. Rozpoczęło się od wynajmowania biurek i adresów. Aktualnie budujemy platformę wymiany usług. Rozwijamy klub biznesu. Pracujemy nad aplikacją dla Twojego biznesu.