top of page

Skuteczny content marketing.
Content marketing to obecnie jeden z najważniejszych sposobów na promocję Twojej marki w Internecie.

Określany jako marketing treści to rodzaj strategii marketingowej w sieci wykorzystywanej w celu pozyskania stałego grona klientów. W ramach tej strategii podejmowane są działania polegające na publikacji i promocji wartościowych treści dla wybranej grupy odbiorców.

Istotnym aspektem jest budowanie głębokich oraz długotrwałych relacji z grupą odbiorców, co zwiększa szansę, że zostaną oni stałymi klientami.

Podstawowe działania marketingu treści to :

 • tworzenia i publikowania interesujących treści,

 • przyciągnięcia uwagi wybranej grupy klientów,

 • budowania zaangażowania oraz lojalności danej grupy klientów.

Narzędzie wykorzystywane do promocji przez marketing treści to :

 • Materiały kontekstowe: poradniki, infografiki, zdjęcia, artykuły, wideo, konkursy, quizy, sondaże, wydarzenia,

 • Materiały interaktywne: mikrostrony, gry, aplikacje.

 • Materiały mailingowe: e-mail, newslettery, e-booki,e-magazyny.

 • Materiały na potrzeby social media: memy, posty, vlogi, blogi.Skuteczny plan content marketingu nie ogranicza się do stworzenia unikatowej, wartościowej dla użytkowników treści, potrzebne jest wykonanie innych zadań tak aby strategia przynosiła wymagane efekty, generowała ruch na stronie i promowała markę w sieci oraz w oczach potencjalnych klientów.


Ważna jest analiza działalności firmy na którą składa się zdefiniowanie grupy docelowej wraz z potrzebami, analiza działań konkurencji, analiza mocnych i słabych stron dotychczasowych działań marketingowych, ustalenie drogi dotarcia do klientów.Przy tworzeniu efektywnej strategii content marketingowej należy wziąć pod uwagę całościowy obraz firmy.

Warto przeprowadzić także analizę słów kluczowych powiązanych z profilem działalności oraz z identyfikacją marki, aby treści były wartościowe nie tylko dla odbiorców, ale także dla algorytmów wyszukiwarki. Unikalne treści wpływają na proces pozycjonowania i widoczność strony w Internecie, dlatego tak ważne jest przygotowanie treści, które będą miały wartość informacyjną i użyteczną dla odbiorcy, a jednocześnie będą atrakcyjne i angażujące.

Obecnie dużą rolę odgrywają w marketingu także artykuły sponsorowane jak poradniki, wypowiedzi ekspertów, wywiady. Dzięki tym elementom jesteśmy w stanie “przemycić “ promocję naszego produktu, dostarczyć informację o firmie, umocnić pozycję naszej marki w świadomości odbiorców.

Należy pamiętać, że po opublikowaniu treści należy je regularnie aktualizować, aby utrzymać wysoką pozycję w rankingu, pomocne jest także opracowanie kalendarza content marketingu,

z którym łatwiej w zaplanowany i przemyślany sposób planować strategię firmy.


Co daje firmie przemyślany content marketing?

 • buduje autorytet Twojej firmy w branży,

 • tworzy wiarygodność, zdobywając zaufanie konsumentów,

 • podnosi świadomość marki,

 • poprawia pozycjonowanie strony,

 • angażuje klientów

 • promuje stronę w sieci


Chcąc wypromować swoją markę, warto używać marketingu treści jako głównego narzędzia. Tworząc wartościowe, unikalne treści, które wyróżniają się na tle konkurencji i współgrają z odbiorcami, jesteśmy w stanie przyciągnąć ruch do swojej strony i tym samym pozyskać zadowolonych klientów.
73 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Chłodna 5A, 83-110 Tczew

Polska

+48 58 350 19 59

biuro@biznespunkt.pl

Godziny otwarcia:

Zachęcamy do uprzedniego umówiania wizyt w naszym biurze. Zdarza się, że jesteśmy w terenie. Np. na poczcie :)

O Nas

Na bieżąco podejmujemy się nowych wyzwań. Rozpoczęło się od wynajmowania biurek i adresów. Aktualnie budujemy platformę wymiany usług. Rozwijamy klub biznesu. Pracujemy nad aplikacją dla Twojego biznesu.