top of page

Szkolenia w firmie.

Zaktualizowano: 2 cze 2022
Szkolenia pracowników można potraktować jako opłacalną inwestycję. Przedsiębiorstwa zapewniające swoim kadrom możliwość regularnego uczestnictwa w kursach i warsztatach zyskują wiele biznesowych korzyści.

Szkolący się pracownicy to pracownicy umiejący więcej, a tym samym wnoszący więcej wartości do firmy.

Szkolenia w firmie:

  • pomagają zdobyć dodatkową wiedzę, co pozytywnie przekłada się na efektywność pracy oraz wyniki całego zespołu.

  • podnoszą poziom zadowolenia, bo pracownicy czują, że firma w nich inwestuje,a to wpływa na ich zaangażowanie,

  • zwiększają poczucie samodzielności pracowników, dzięki czemu są oni w stanie przyjąć większą odpowiedzialność za pracę będącą w zakresie ich obowiązków, co pomaga w budowaniu dojrzalszej kultury organizacji.

Szkolenia pracowników można podzielić na twarde i miękkie. Pierwsze dotyczą wiedzy zawodowej oraz umiejętności, które pomagają pracownikowi lepiej realizować obowiązki. Mogą to być kompetencje związane z obecnym stanowiskiem jak i pozwalające je zmienić, umożliwiają nabycie umiejętności związanych z obsługą narzędzi, urządzeń, księgowością, finansami, marketingiem, sprzedażą, a nawet rozszerzoną znajomością języka obcego.

Miękkie szkolenia umożliwiają natomiast rozwinięcie umiejętności interpersonalnych. Ich uczestnicy uczą się reakcji asertywnych, zarządzania pracą w czasie, rozwiązywania konfliktów, autoprezentacji, efektywnego radzenia sobie ze stresem, motywowania siebie oraz zespołu.

Inwestując w rozwój pracowników osiągamy liczne korzyści biznesowe. Dzięki zdobyciu nowej wiedzy i umiejętności pracują efektywniej, rzadziej popełniają błędy i są w stanie samodzielnie wykonywać obowiązki zawodowe. Wzrost ich kompetencji przekłada się na wyższą jakość produktów czy usług, co pomaga rozwijać firmę, która staje się bardziej konkurencyjna na rynku.

Wyszkoleni pracownicy łatwiej dostosowują się do bieżących zmian, bo udział w dodatkowych szkoleniach językowych umożliwia obsługę zagranicznych klientów i kontrahentów. Pracownicy uczestniczący w szkoleniach miękkich lepiej radzą sobie ze stresem oraz konfliktami w zespole. Lepiej się ze sobą komunikują i dzięki temu pracują w przyjemnej atmosferze.


Szkolenia to również atrakcyjny bonus niefinansowy. Firma zyskuje na wizerunku,

jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie. Pracownicy są lepiej zmotywowani i bardziej przywiązani do organizacji. Zmniejszają się tym samym koszty ponownej rekrutacji.
Z punktu widzenia pracownika, na szkoleniach możemy również poznać ciekawych ludzi z branży. Może to być przydatne na każdym etapie kariery – początkującym pomoże to zobaczyć, jak może się rozwinąć ścieżka kariery, natomiast osobom, które pracują w danej dziedzinie – wymienić doświadczenia i nawiązać ciekawe kontakty biznesowe.Korzystajmy z szkoleń.Ten wysiłek i poświęcenie czasu, zdecydowanie pomaga poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. To źródło nowych możliwości i informacji, ale także doskonały element rozwoju.


56 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Chłodna 5A, 83-110 Tczew

Polska

+48 58 350 19 59

biuro@biznespunkt.pl

Godziny otwarcia:

Zachęcamy do uprzedniego umówiania wizyt w naszym biurze. Zdarza się, że jesteśmy w terenie. Np. na poczcie :)

O Nas

Na bieżąco podejmujemy się nowych wyzwań. Rozpoczęło się od wynajmowania biurek i adresów. Aktualnie budujemy platformę wymiany usług. Rozwijamy klub biznesu. Pracujemy nad aplikacją dla Twojego biznesu.